Analiza tęczówki Konsystencja limfatyczna średnia struktura

Konstytucja limfatyczna o średniej strukturze włókien. Organizm z taką konstytucją predysponuje do chorób układu oddechowego, zapalenie wszystkich błon śluzowych, schorzeń wątroby, woreczka żółciowego, trzustki, śledziony, przewodu pokarmowego, chorób nerek, pęcherza moczowego, nieżytów dróg oddechowych.

Źrenice regularne z szerokim kołem metabolicznym. W brzegu źrenicznym widoczne są zmiany, które w przyszłości mogą objawić się udarem mózgu.

Przyciemniona strefa żołądka wskazuje na przewlekły stan zapalny tego narządu. Strefa żołądka znacznie obciążona z widoczną ciemną zmianą w OP na godz. 6 oraz kryptami. Podwójny znak w tej strefie jest wskazaniem do regularnych kontroli szczególnie w kierunku gastroskopii. Włókna w strefie żołądka lekko zamglone i rozmyte, obraz taki wskazuje na zaburzenia w funkcjonowaniu tego narządu.

Włókna w strefie jelit znacznie rozluźnione z licznymi szczelinami na całej powierzchni. Obraz taki wskazuje na dysfunkcje, brak enzymów trawiennych oraz problem z wchłanianiem substancji odżywczych.

Kryza nie regularna, opadnięta na godz. 12.00 w OP, obraz taki może potwierdzać obniżenie poprzecznicy jelit. W OP na godz. 9 widoczne uwypuklenie kryzy oraz nagromadzenie barwnika. Zatoki w tym rejonie oraz pigmentacja mogą świadczyć o problemach w odcinku jelita cienkiego. Jednocześnie podobne zmiany występują na godz. 3 obu oczu, w połączeniu z nieprawidłowymi włóknami w strefie płuc mogą świadczyć o dużym obciążeniu tego narządu.

Najbardziej uwidocznione są zmiany w obu oczach na godz. 6, gdzie można zauważyć wciągnięcie kryzy do strefy źrenicznej. Widok taki może wskazywać na duże problemy w jelicie grubym lub dotyczyć żołądka, gdyż kryza została wciągnięta do miejsca zmiany znajdującej się strefie żołądka.

Ponadto tęczówka usiana jest licznymi plamami w kolorze brązowy. Kolor brązowy odpowiada za nieprawidłową pracę wątroby i problem z detoksykacją organizmu. Dysfunkcję w pracy wątroby potwierdza też obszerne przebarwienie spojówki w tym rejonie. Dodatkowo w strefie wątroby na godz. 7.30 w OP zauważyć można tworząco się zatokę o charakterze destrukcyjnym, silną pigmentacje z czarnym punktem oraz poprzecznicę. Wszystkie te znaki potwierdzają silne obciążenie tego narządu również o charakterze nowotworowym. Strefa zmian w polu wątroby rozciąga się przez pole woreczka żółciowego, aż do strefy jelita grubego i żołądka. Obraz taki może odpowiadać za postępujący proces destrukcyjny we wszystkich tych polach jednocześnie.

Kolejny słaby punkt w organizmie to nerki w strefie których widać nagromadzony barwnik, rozluźnione włókna jak również silnie wciągniętą kryzę na godz. 6. Strefa nerek, wątroby i jelit tworzą klin, który wpływa na nieprawidłowy kształt kryzy w tym rejonie.

W strefie płuc na godz. 9 OP widoczne są włosy Maubacha, pigmentacja oraz tworzące się zatoki. Wszystkie te znaki świadczą o destrukcyjnym charakterze zmian.

Na godz. 3 OP widoczna jest kolejna plama barwnikowa, rozluźnione włókna częściowo przysłonięte skrzydlikiem rogówki. W strefie tej zlokalizowane są płuca, opłucna, oskrzela i przełyk. Podobne zmiany można zauważyć w OL na godz. 3.

Większa część strefy rzęskowej ma zabarwienie żółto-pomarańczowe – taki kolor będzie odpowiadał za stan chroniczny, trwający od dłuższego czasu w organizmie.

W strefie głowy na godz. 10-12 widoczne jest silne przebielenie, włókien które mogą wskazywać na aktywny stan zapalny. W zew. strefie tęczówki zauważyć można zażółcenie, które odpowiada za zakwaszenie organizmu.

3 miesiące po analizie tęczówki u pacjenta zdiagnozowano nowotwór złośliwy żołądka i przełyku, naciekający na wątrobę i trzustkę. Po chemioterapii zmiany z wątroby i trzustki ustąpiły, a pacjent poddał się resekcji żołądka i końcowego odcinka przełyku. Po roku od operacji pacjent miał nawrót choroby nowotworowej.

Pozostałe wpisy: