mgr Optometrii Karolina Rychel​

O mnie

Homeopata

Jestem homeopatą klasycznym, ta metoda jest najbliższa memu sercu, ale również stosuję homeopatię kliniczną jeśli przypadek tego wymaga.

Jestem absolwentką Słowackiej Akademii Klasycznej Homeopatii SAKH, Polskiej Szkoły Homeopatii Klasycznej PSHK oraz Międzynarodowej Akademii Medycyny Komplementarnej MAMK oraz uczestniczką licznych kursów.

Homeopatią zajmuje się od 7 lat, w swojej praktyce zawodowej wykorzystuję wiele metod doboru leku w celu dopasowania najbardziej korzystnego rozwiązania dla pacjenta. Pracuję głównie metodą Jana Scholtena współczesnego homeopaty, która gwarantuje znalezienie leku rzadkiego, nietypowego, jednocześnie skutecznego, ponieważ będzie w stanie usunąć wszystkie dolegliwości pacjenta. Wykorzystuję w tym celu również programy komputerowe, które znacznie usprawniają pracę w przeanalizowaniu 9000 leków obecnie dostępnych na świecie. Nie jest to jedyna metoda jaką stosuję. Pracuję również tradycyjną metodą, wymyśloną przez twórcę homeopatii Samuela Hahnemanna oraz jego uczniów: J. Kenta, B.K. Bose, M. Jusa opartą na „Organonie Sztuki Uzdrawiania”, analizą polarną, metodą R.Eyzayaga, Vijayakar’a.

Miałam okazję uczestniczyć w wielu światowych seminariach znakomitych homeopatów: J. Hardy, G. Vithoulkas, J. Scholten, Y. Sehgal , D. Collins, A. Bjørndal, Wiet van Helmond, M. Yakir, F. Degroote, R. Moonen, i wielu innych oraz poznać metody doboru leków stosowane w szwajcarskiej szkole homeopatii SHI dzięki uprzejmości dr M. Jus i dr G. Keller, hinduskiej szkole za pośrednictwem F. Master i R. Master, londyńskiej szkole dzięki dr R. Jeutter.

W mojej praktyce homeopatycznej stawiam na skuteczność, którą staram się osiągną poprzez dotarcie do przyczyny choroby. Usuwając przyczynę, uwalniam chorego od jego konfliktu, który tkwi mocno zakorzeniony w jego podświadomości i nie pozwala mu powrócić do wewnętrznej równowagi czyli zdrowia.

Połączenie

Irydolog

Homeopatię łączę z irydologią, która polega na ocenie stanu zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki oka. Unikalny wzór tęczówki jest cechą wrodzoną i jest nietypowy dla każdego człowieka jak linie papilarne dłoni.

Strukturę tęczówki dziedziczymy. To geny predysponują do różnych schorzeń, a dzięki analizie tęczówki mogę określić konstytucję pacjenta, jego predyspozycje do chorób i słabe punkty w ciele. Połączenie tych dwóch metod zwiększa szansę na skuteczne leczenie i powrót do zdrowia.

Działalność

Optometrysta

Od 16 lat prowadzę własną praktykę optometryczną w Krakowie, gdzie diagnozuję i prowadzę terapie zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych. Zajmuję się doborem soczewek kontaktowych, korekcją pryzmatyczną i pomocy dla słabowidzących.

Jestem absolwentką kierunku Optometrii Uniwersytetu Medycznego K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Optometrii Klinicznej, Salus University Pennsylvania College of Optometry. Uczestniczyłam w licznych kursach terapii widzenia obuocznego.

Prowadzę szkolenia z zakresu refrakcji i zaburzeń widzenia obuocznego w praktyce dla okulistów i optometrystów. Współpracuję z firmą Alcon i publiczną szkołą optyczną jako ekspert zewnętrzny prowadząc szkolenia z aplikacji miękkich soczewek kontaktowych.

Forma pracy

Jak pracuję

Konsultacje homeopatyczne prowadzę stacjonarnie lub on-line przez komunikator Messenger, Whats App. Wizyta on-line jest bardzo wygodną formą, możliwą do zrealizowania na duże odległości. Taka forma wywiadu jest tak samo pełnowartościowa jak wizyta w gabinecie i nie wpływa na skuteczność dobrania leku.

Analizę tęczówki mogę wykonać na podstawie przesłanych zdjęć dobrej jakości obu oczu. Jednak trójwymiarowy obraz, jaki daje lampa szczelinowa w gabinecie, istotnie wpływa na dokładność przeprowadzonej analizy oka. Taka forma jest dostępna tylko stacjonarnie w gabinecie. Do analizy tęczówek dołączam opis i zdjęcia oczu.

Badanie optometryczne wykonuję tylko w gabinecie stacjonarnym, który jest wyposażony w niezbędny sprzęt i testy do badania widzenia obuocznego.

Wszystkie wizyty realizuję po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu.

mgr Optometrii

Karolina Rychel

Skontaktuj się ze mną!